Jezioro Niesłysz

Pola namiotowe

Pięć pól biwakowych (campingowych) w Krzeczkowie położone są w lesie, nad malowniczym jeziorem Niesłysz (Niesulickim). Są to leśne pola biwakowe z dostępem do własnej plaży i kąpieliska (niestrzeżone). Przy każdym z nich znajdują się toalety, ujęcie wody pitnej (pompa lub z kranu). Stwarza to warunki do naturalnego wypoczynku w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Osobom nie posiadającym własnego namiotu lub przyczepy właściciel oferuje możliwość wynajęcia wygodnych przyczep campingowych z wyposażeniem.

Pole Słoneczne

Pole biwakowe ″Słoneczne″ (Krzeczkowo) znajduje się na leśnej polanie, w pobliżu ośrodka wypoczynkowego Relaks, na terenie którego jest sklep spożywczy i bufet. Na polu są krany z wodą do picia oraz przyłącza do prądu. Pole campingowe posiada swoje, osobne zejście do jeziora i pomost. Ok. 50 m od pola znajduje się ogólnodostępna plaża z łagodnym i płytkim zejściem do jeziora, z urządzeniami do ćwiczeń.

Do wsi Mostki prowadzi 2 km asfaltowa droga. Do Świebodzina jest 9 km.

Pole Drzewiarz

Pole ogrodzone, z osobną plażą.
Na terenie campingu znajdują się:

 • ujęcie wody,
 • przyłącza do prądu,
 • placyk zabaw dla dzieci,
 • boisko do siatkówki
 • toaleta.

Pole Pod Bukami

Pole w pięknym bukowym lesie, tuż przy linii jeziora.

Na terenie campingu kran z wodą, przyłącze do prądu, toalety.

Pole Borowe

Pole umiejscowione w południowo-wschodniej części jeziora, nad zatoką Borowską.

Pole POM

Idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku i cywilizacji.

Pole campingowe umieszczone w środku lasu.
Własna linia brzegowa. Szerokie, łagodne i płytkie zejście do wody. Tuż obok polanka z podgrzybkami .
Na polu brak wody pitnej (trzeba przywozić z pola Słonecznego lub Pod Bukami.

Cennik opłat na leśnych polach biwakowych Nadleśnictwa Świebodzin

Obowiązuje od 01.04.2017:

 • osoba dorosła 7 zł/dobę
 • namiot 6 zł/dobę
 • namiot wielorodzinny 8 zł/dobę
 • przyczepa kampingowa 10 zł/dobę
 • samochód osobowy 6 zł/dobę
 • motocykl 5 zł/dobę
 • pojazd campingowy 1 rodzinny 10 zł/dobę
 • camper 10zł/dobę
 • pojazd campingowy wielorodzinny 16 zł/dobę
 • pobyt dzienny 5 zł
 • opłata za energię elektryczną 7 zł/dobę lub wg wskazań licznika
 • dzieci do 10 lat bez opłat

Do wynajęcia przyczepy campingowe od 80 do 100 zł za dobę.
Wolne campingi do wynajęcia – po uzgodnieniu telefonicznym.

Adres:
Tyczyno – Krzeczkowo
66-232 Lubrza
Kontakt:
Józef Mierzwa
Mostki 5 b
66-218 Lubrza
tel. 510 481 263

Źródło: www.krzeczkowo.com.pl

14 komentarzy

 1. Pole biwakowe “Drzewiarz” – w dzień miejsce jak miejsce, miejsce jakich niewiele nad tym pięknym jeszcze jeziorem. Niewiele pod względem możliwości biwakowania i co ważne znalezienia miejsca. W pobliżu przytulna plaża, cudne ścieżki spacerowe i ciekawe zatoczki do snorkelingu albo relaksu na rowerze wodnym. Co do samego “pola biwakowego” to tak jak ktoś wcześniej już wspomniał – stała baza dla januszow i blokersów, przed którymi zamykają drzwi sąsiedzi. Jeśli chcesz pojechać z rodziną i dziećmi odpocząć to niech nie zmyli cię sielska atmosfera w dzień, gromada spokojnych dzieci – to złudzenie! W nocy oni ożywają. Chlanie do upadłego w obecności tych dzieci, tańce razem z nimi. Impreza kończy się o świcie bełkotem, językiem znanym tylko tym januszom oprócz wulgaryzmów od których mdli. Moje groźby zniszczenia głośników siekierą na nic się zdały. W odpowiedzi otrzymałem groźbę telefonu do Józka (właściciela pola)…
  Całe wakacje w pracy, upragnione trzy dni z żoną i dziećmi…i dwie noce nie przespane, dzieci przerażone, my na granicy wymiotowania tym zbydleceniem.
  Właściciel obiecał, że to się nie powtórzy. My w jego słowa nie wierzymy bo przecież budy tych patoli stoją tam non stop, niektórzy nawet ogródki sobie zrobili wokół przytułków burd, chlania i odrazy.

  Odradzam pobytu na noc!

 2. Pole bardzo ok, jednak mimo informacji w cenniku o opłacie za dobę , właściciel obciąża za dni … wiec od soboty 15.00 do niedizeli 15.00 opłata 90zl za namiot 2 osoby i auto . Bardzo nieuczciwie

 3. Też uważam ,że brak infrastruktury tych pól kempingowych jest atutem tego miejsca. Jeśli komuś brakuje żabek, dyskotek, pabów itp . to Sopot lub Krupówki czekają……

 4. Cennik pola jest nieaktualny np. wynajem przyczepki campingowej od 60-80zł.Przyczepki są wilgotne i brudne niewarte tych pieniędzy.Jako okolica piękna i niezwykła,klimat suchy i przyjazny, stwarza wspaniały wypoczynek,dla osób niewymagających.

 5. Znam Pana Józka lat dużo i jest to gość dbający o klienta.Ludzie o normalnych poglądach znajdą tu miejsce na odpoczynek ,a znam to jezioro od dna ,bo kiedys jak byłem młodszy to sobie nurkowałem,a można złowic rybkę i grzybki pozbierac.Na pewno nie są to czasy z lat 1954-62 kiedy tam mieszkałem i ryb i runa leśnego było w bród ale klimat pozostał i ludzki też.W tym roku po wielu latach wojażowania zagranicą ,pojawię się w krzaczkowie.P0zdrawiam wszystkich turystów.

 6. mega miejsce, cisza, spokoj, dzicz, zejscia do wody blisko, woda ciepla, czysta, pomosty. dla kogos kto ceni sobie cisze i wypoczynek a nie halas plazy ogolnodostepnych i popularnych – swietne!

 7. Potwierdzam jest tutaj wspaniały klimat,sucho,ciepło,praktycznie w środku lasu.Warunki z lekka spartańskie ale wygody mamy w domy.Jest to miejsce dla ludzi pozytywnie zakręconych i oby takie to miejsce zostało.Jesteśmy tu z żoną od kilku lat i z tęsknotą czekamy na urlop.Pan Józef Mierzwa dzierżawca jest bardzo kulturalny i miły chętnie służy pomocą.Polecam .

 8. Bardzo dobrze sie tu wypoczywa. Wlasciciel dba o porzadek. Nie ma tu takich udogodnien jak na renomowanych kampingach i dlatego jest tu wlasnie tak wspaniale. Oby tylko jak najpozniej wkroczyla tu ta sprzyjająca gnuśnosci nowoczesnosc. Oby tak dalej Panie Józefie. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *